Skip to content

Ingyenes és egyszerű csináld magad digitális névjegykártya

Nemrégiben új névjegykártyát akartam rendelni magamnak, és miközben gugliztam, digitális névjegykártyákat készítő startupok tucatjaira bukkantam. Miután több ajánlatot is megnéztem, rájöttem, hogy a legfontosabb dolog, ami ezeknél a cégeknél hiányzik, az a megbízhatóság. Ha valakinek fizikai névjegykártyát adsz, biztos lehetsz benne, hogy sokáig tudni fogja az adataidat (hacsak el nem veszíti 🤫). Nincs garancia arra, hogy ezek a startupok 5 vagy 10 év múlva is létezni fognak, vagy hogy nem emelik a díjaikat. Ezért hoztam létre a serverless-business-card-ot.

Láttam egy videót a YouTube-on arról, hogyan lehet a névjegykártyát egy egyszerű NFC matricával intelligenssé tenni. A probléma az, hogy bár a matricára be lehet programozni egy vCard-ot, az iOS készülékek még nem támogatják ezt a funkciót. Az egyetlen módja annak, hogy egy iPhone olvassa az NFC vCard-ot, hogy a vCard fájlt a weben tároljuk. Ekkor jutott eszembe. 🤯 Miért ne lehetne a vCard-ot az AWS-en hosztolni, kizárólag ingyenes erőforrásokat használva. 😎

A nyilvánvaló megoldás a Lambda és Lambda Function URL-ek voltak, mivel ezek teljesen ingyenesek. Ráadásul biztos lehetsz benne, hogy az AWS még 5 vagy 10 év múlva is létezni fog, így a digitális névjegykártyád még mindig működni fog.
Emellett nagyon könnyen frissíthetjük adatainkat, ha valami megváltozik, nem kell újat vásárolnunk. Ami a környezetnek is jót tesz! 👍 🌎

A fejlesztés során olyan problémákba ütköztem, amelyek miatt extra házirendeket kellett létrehoznom, hogy működjön. Mivel a lehető legegyszerűbbé akartam tenni, hogy mindenki használhassa, létrehoztam egy CloudFormation sablont, amely létrehozza az összes erőforrást .
Ha pedig már nincs rá szükség, a CloudFormation képes törölni az összes felhasznált erőforrást. De miért is tennéd ezt, amikor ez teljesen ingyenes. 🤑🤑🤑

A kódot Node.js 18.x-ben írtam, és egy v. 3.0 vCardot készít. Megkérdezheted, hogy miért nem v. 4.0, és a válasz egyszerű. Az Apple nem támogatja, és én a lehető legkompatibilisebbé akartam tenni.
A másik probléma, amivel szembesültem, hogy a vCard specifikáció szerint egy kép URL-címét is összekapcsolhatjuk a fotónkkal, de az Apple készülékek ezt sem támogatják. A fényképnek Base64 kódolva kell lennie a vCard-ban.
Ezért a CloudFormation létrehoz egy S3 Bucket-et (tárolót), ahol tárolhatjuk a fényképet (avatar.jpeg), a Lambda függvény pedig Base64-be konvertálja, és beépíti a kártyájába.

Nem csak az Apple-nek, az AWS-nek is vannak furcsa dolgai. Például, amikor létrehozol egy FunctionURL-t a Lambda függvényhez, ez az URL nincs definiálva a Lambda környezeti változójában. Ahhoz, hogy megkapd a FunctionURL-t, a GetFunctionUrlConfig szerepkört kell engedélyezned a függvény URL-jének olvasásához. Mivel a vCard lehetővé teszi a vCard forrásának meghatározását, ahonnan mindig a legfrissebb verziót kapja meg, létre kellett hoznom egy házirendet, és azt a Lambda szerepkörhöz csatolnom, hogy a FunctionURL-t a vCard-ban szerepeltessem.

A másik probléma, amivel szembesültem, hogy bár a Lambda kódot a CloudFormation-be be lehet illeszteni, az index.mjs fájl helyett index.js fájlt hoz létre, ami Node.js 18.x-hez szükséges. Van megoldás arra, hogy a kódot egy S3 tárolóba helyezzük el, és a CloudFormation lekérdezi onnan a kódot, de akkor ottragadunk abban a régióban, ahol az S3 tároló van. Ezért létrehoztam két CloudFormation sablont 😀.
Ha a legegyszerűbb telepítést szeretnénk, és nem akarjuk megváltoztatni a régiót, használjuk az alapértelmezett sablont. Ez az USA keleti részén (Észak-Virginia) fog futni. Ha a névjegykártyáját egy másik régióban szeretnénk elhelyezni, használjuk helyette a template-with-code.yaml-t, de a kód működéséhez az index.js állományt index.mjs-re kell átnevezni.

A teljes forráskód elérhető a GitHubon Apache 2.0 licenc alatt. Részletes telepítési információkért lásd a GitHub oldalt.
Használjuk a template.yaml fájlt, ha a legegyszerűbb telepítést szeretnénk.
Ha meg szeretnénk adni a régiót, amelyben az erőforrások létrejöjjenek, használjuk helyette a template-with-code.yaml, és nevezzeük át az index.js forrásfájlt index.mjs-re.

Remélem, hogy ez a kis kód olyan hasznos, mint amilyen szórakoztató volt megírni. 👨‍💻

Published inOktatóanyag
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Visszajelzés
guest

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments